Engelli Kursiyerler İçin Asansör Yapılıyor

Saruhanlı İlçesinde, Zafer Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Sosyal Altyapıyı Güçlendirme Eğitim Merkezi (SAGEM) Projesi kapsamında gençlere yönelik kursların düzenlendiği binaya engelliler için asansör yaptırıldı.

Saruhanlı Kaymakamı Erdoğan Kanyılmaz, SAGEM kurs merkezini ziyaret ederek, engelli kursiyerler için yapımı süren asansörü inceledi.

Kanyılmaz, konuyla ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, merkezde değişik yaş gruplarına göre çeşitli dallarda kurslar düzenlendiğini belirtti.

Kursiyerler arasında engellilerin de bulunduğunu, onların binaya giriş çıkışlarını kolaylaştırmak için asansör yaptırdıklarını dile getiren Kanyılmaz, şöyle konuştu:

“Bu proje ile ilçedeki gençlik hizmetlerinin iyileştirilmesi yoluyla sosyal altyapının güçlendirilmesi ve toplumsal gelişime katkı sağlanmasını amaçlanıyor. Proje kapsamında kurslar, geziler, sergiler, turnuvalar, sohbet toplantıları, sinema günleri, paneller ve sempozyumlar düzenlenecek. Projemiz 9 ay içinde tamamen uygulanmış olacak. 3 yıl boyunca sürecek olan bu proje kapsamında ilçe genelinde 2 bin 75 genç eğitimden geçmiş olacak. Bu nedenle kurslarımıza katılan ve katılacak olan engelli kursiyerlerimiz için asansör yaptırıyoruz.”

Reklamlar
Bu yazı Haber içinde yayınlandı ve , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s